Dermapen Tedavisi

Dermapen Tedavisi

DERMAPEN

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması, kök hücre ekstresi ile özel bir alet sayesinde cildimizde dikey mikro kanallar oluşturarak ciltte bulunan hyaluronik asit, kollajen, fibronektin ve elastinfibrilerini uyarır, miktarlarını artırmaya yardımcı olur.

Dermapen tedavisi, günümüzde sıkça karşılaştığımız ve en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, geniş gözenekler, güneş lekeleri, çatlak görüntüleri, cilt sarkmaları ve kırışıklıklarından kurtulmaya etkin biçimde yardımcı olan bir uygulamadır.

 Dermapen Nasıl Uygulanır?

Mikro iğneleme tedavisi olarak da adlandırılan Dermapen uygulaması ile , Mikroskobik kanallar aracılığı ile uygulama bölgesinin iyileşmesine yardımcı olacak ilaçlar, PRP, vitamin, aminoasit, enzim gibi etken maddeler veya bu etken maddelerden oluşan karışımların deri altına nüfuzu kolaylaştırılır.

Dermapen uygulaması öncesinde hissedilecek ağrıyı azaltmak için anestetik krem kullanılabilir. Bu işlem uygulamadan yaklaşık yarım saat önce gerçekleştirilir.

Dermapen, 0.50 mm, 1.0 mm, 1.5 mm ve 2.0 mm derinlikte olmak üzere cilt dokusunun sorununa göre belirlenen derinliklerde hasarlanır. İşlem gerçekleştirilirken dermapen cilt üzerinde dikey açılarda gezdirilir. Açılan mikro kanalların sayısı binlerce olduğu için ciltte oluşan büyüme ve iyileşme faktörü yüksektir. Uygulanacak kimyasal etkenler, mikro kanalların oluşturulmasından sonra cilde sürülür ve emilimi için bir süre beklenir.

Uygulamada cilt üzerinde düşük veya orta seviyeli hasar oluşturularak kollajen ve hyaluronik asit üretimi tetiklenerek cildin kendini yenilemesi ve sorunların giderilmesi amaçlanır. Dermapen uygulaması ile;

  • Vücutta doku kaybı olan bölgelerde onarım ve yeniden yapılandırma sağlanır,
  • Geniş gözenekler ve cilt sıkılaştırılır,
  • Akneler ve bunların bıraktığı izler, cilt lekeleri, ciltte oluşmuş olan yara görünümleri, siğillerin giderilmesine destek olur,
  • Göz çevresinde oluşan morluklar ve torbalanmalar, boyun ve dekolte kısmında oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesine yardımcı olunur.
  • Aynı zamanda aşırı saç dökülmelerinin önüne geçmede de bu yönteme başvurulabilir.

Uygulamanın seans miktarı ve etkileri tedavi edilmek istenen sorunun boyutu ve uygulama alanına aynı zamanda kişiden kişiye göre farklılık göstermenin yanısıra, ortalama olarak 1-2 hafta aralıklarla 2-6 seansta tamamlanmaktadır.

Paylaş:
Dermapen Tedavisi için Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.