Göz Çevresi Morluk Tedavisi

Göz Çevresi Morluk Tedavisi

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözaltı ışık dolgusu, göz çevresinin yeniden yapılandırılması amacıyla uygulanan bir dolgu çeşididir. Yüz ve dudak dolgusunun içeriğinden farklı olarak hyaluronik asit içermesinin yanında; içerisinde aminoasit, antioksidan, vitamin ve mineraller bulunduran gözaltı ışık dolgusu, göz çevresinin yapısına uygun, özel bileşikler içeren bir dolgudur. Bu bileşikler sayesinde göz çevresindeki cildin onarımı ve nemlenmesi sağlanır.

Hangi Amaçla Uygulanır?

 Gözaltı ışık dolgusu uygulaması; gözaltı torbalarının ve morluklarının, karanlık ve grimsi görüntünün, yorgunluğa bağlı çökmelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunların yanında göz çevresinde bulunan ince çizgilerin ve kazayağı çizgilerinin giderilmesi de hedeflenir.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama esnasında oluşabilecek ağrıların minimize edilmesi amacı ile uygulanacak bölgeye lokal anestetik kremler sürülür. Uygulama süresi yaklaşık 15 ile 30 dakika arasında uygulanır. Göz altı şişlik ve morluklarının giderilmesine yardımcı olmak için özel olarak üretilen ve yüz dolgularından farklı bir içeriğe sahip olan Göz altı ışık dolgusu, ince uçlu iğnelere sahip enjektörler aracılığı ile göz altı ve çevresindeki dokulara enjekte edilir. Uygulama yapılan kişi uygulama sonrasında günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Gözaltı ışık dolgusu hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 2-3 seans olarak 3’er hafta aralıklarla uygulanan bir tedavidir ve etkileri ilk seanstan itibaren görülebilir. Uygulamanın kalıcılığı yine hastanın durumuna göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak 6-12 ay kadar sürer.

Paylaş:
Göz Çevresi Morluk Tedavisi için Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.