TR / EN      
Göz Kapağı Estetiği

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği; sarkma, torbalar ve kırışıklık oluşan göz kapaklarının düzeltilmesinde çok sık uygulanan bir operasyondur.

Üst göz kapağı operasyonlarında katlantı yerinden kesi yapılır, fazla deri ve yağ dokusu çıkarılır.

Alt göz kapağında ise kirpik altı ve kirpiklerin iç tarafında yapılan kesiler ile fazla deri ve yağ dokusuna şekil verilerek estetik bir görünüm elde edilir.

Genellikle göz kapağı operasyonları göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için botox ile kombine edilmektedir.

- Göz kapağı ameliyatları genellikle 1-1,5 saat sürmektedir.

Tipik bir estetik göz kapağı operasyonunda doktor göz kapaklarınızın doğal çizgilerini izleyen kesiler yapar. Üst göz kapaklarının kıvrımları arasından kalan bu kesiler, alt göz kapaklarında kirpiklerin hemen altından yapılır. Girişim sonrasında görünür izler kalmaz.

Doktorunuz operasyondan sonra dikişlerin üzerine küçük bantlar yapıştırır. Operasyon sonrası göz kapaklarınızda gerginlik ve biraz acı hissedebilirsiniz. Bu acı hafif ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilecektir.

Operasyon sonrasında, ilk birkaç hafta süresince gözlerinizde sulanma ya da ışığa duyarlılık gibi geçici değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Dikişler, operasyondan sonra ikinci günden itibaren bir haftaya dek uzayabilen bir süre içinde alınacaktır. Dikişler alındıktan sonra, göz çevresinde görülebilen şişme ve morarmalar giderek azalacaktır.