TR / EN      
Karın Germe

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Karın Germe

Karın Germe

Karın Germe

Abdominoplasty dediğimiz karın germe operasyonu, karın derisi gevşemiş veya sarkmış, karın ön duvar kasları deforme olmuş kişilere yapılır. Karın bölgesi ve çevresindeki hasta yakınmalarında doğru karar vermek son derece önemlidir,çünkü bazen cilt elastikiyeti iyi ve kasları deforme olmayan bir kişide hiç bir iz oluşturmadan sadece liposuctionla çok güzel sonuçlar elde edebiliriz.
 

Karın Germe Operasyonları

Operasyonun temel olarak mini ve standart olmak üzere 2 temel tipi mevcuttur. 
1- Mini tipi göbek altında cilt ve yağ fazlalığı olan olan hastalarda tercih edilirken,
2- Standart tip göbek çevresinde ve üstünde fazlalıkları olan hastalarda uygulanmaktadır.Gevşemiş kas dokusu gerekli pilikasyonla daraltılır, tüm ön duvar deri ve deri altı dokusu gerdirilir, fazla olan kısım da çıkartılır. Dolayısıyla, karın ön-arka çapında ciddi bir azalma, gevşemiş ve şekli bozulmuş karın ön kısmında ise ciddi bir düzleşme sağlanır. Kişi içeriden korse giymiş gibi daralmış, hiç bir gevşekliği yokmuş gibi düzleşmiş olur.
 

Operasyon Süresi ve İyileşme

Karın germe operasyonları yaklaşık 2 - 2.5 saat kadar sürer ve bir gece hastanede kalınır. Ameliyat sahasındaki drenler ise 1-2 gün içerisinde çekilir. Dikişler genelde kendinden eriyen tarzda konulur.
 

Operasyon Sonrası

Yaklaşık 2 aya kadar tüm şişlikler geçip son görünüm ortaya çıkar. Her iki tip karın germe operasyonunun bir avantajı da genital bölgeninde bir bakıma yukarı doğru toparlanmasıdır. Operasyon sahasındaki tüm izler bikini bölgesi içinde kalmakta ve 6-9 ay içinde belirsiz hale gelmektedir.