TR / EN      
Kök Hücre Fibrocel Tedavisi

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Kök Hücre Fibrocel Tedavisi

Kök Hücre Fibrocel Tedavisi

Fibrocell hastanın kendi hücrelerinden elde edilerek zamanın etkilerini geriye çeviren hücresel tedavi yöntemidir. Hücresel tedaviler doku mühendisliğinin önemli parçalarından birisidir. Özellikle sağlık alanında yüz güldürücü sonuçlar verdiğinden son yıllarda dermatoloji ve plastik cerrahi alanında tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yerini almıştır.

Bu yöntemde deride kollajen sentezinden sorumlu fibroblast denilen hücreler , deri biopsisi örneğinden doku mühendisliği teknikleri ile çoğaltılarak tedavi alanlarına enjeksiyon yöntemi ile uygulanmaktadır.
 

Fibrocell Yönteminden Nerelerde Faydalanılır?

1- Yüz ve dekoltede deri kalitesinin arttırılması ve kırışıklıkların azaltılması
2- Yerçekimi ve yağ kaybı etkisiyle ortaya çıkan boyun ve çenede sarkma
3- Akne izleri, yanık ve cerrahi skarların tedavisinde 
4- Fotoyaşlanma sonucu canlılığını yitirmiş, gözenekli, mat deri yapısı
5- Dudak dolgusu olarak 
 

Fibrocell Yönteminde Uygulanacak Materyal Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle kulak arkasından 2-3 mm çapında bir doku parçası alınırak labaratuara gönderilir. Bu küçük deri parçasından saflaştırılan fibroblastlar 3-6 hafta içinde çoğaltılır.

Elde edilen fibroblast kokteylinin ilk kısmı labaratuarda uygulamayı yapacak doktora gönderilir. Bu arada labaratuarda üretim sürdürülür. Yeni elde edilecek materyal 2. ve 3. Seanslarda kullanılır. Cilde ilk uygulama yapıldıktan sonra da laboratuarda üretim sürdürülür. Yeni elde edilen solüsyonlar ikinci ve üçüncü seanslarda kullanılırlar.
 

Uygulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygulama yapılacak bölge lokal anestezik kremlerle uyuşturulur. Laboratuvardan gelen doku kültürü kokteyli derinin orta katmanına küçük enjeksiyonlarla verilir. Her uygulamada 20-40 milyon adet hücre deri içine verilmiş olur. Genellikle ayda bir tekrarlanan 3 seans sonunda tedavi tamamlanmış olur.