TR / EN      
LAZER EPILASYON

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / LAZER EPILASYON

LAZER EPILASYON

- İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Kadın ve erkekler tarafından tercih edilen kalıcı bir yöntemdir.  Traş, cımbız, ağda ve epilatörler kalıcı çözüm sağlayamaz.

- Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür böylece uygulanan bölgedeki kılın tekrar oluşumu engellenir.


Kliniğimizde kullanılan lazer epilasyon cihazları:

- Kliniğimizde FDA Onaylı, En İyi Lazer Epilasyon Ödülü Almış ALEXANDRITE CYNOSURE Apogee 5500, FDA onaylı EPICARE LPX ALEXANDRITE ve DIODE sistemleri birbirini tamamlayıcı olarak kullanılarak maximum etki hedeflenir. Her cilt ve kıl yapısına uygun farklı lazer sistemleri uygulanmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

- Alexandrite Lazer Epilasyon sisteminin insan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sistemi olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir.

- Alexandrite  Lazer Epilasyon Sisteminin gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile hızlı ve konforlu lazer epilasyon sağlanır.

- Genelde açık renkli tenlerde ve koyu renkli tüylerde tercih edilen bu yöntem yaygın kullanım alanına sahiptir. Alexandrite lazer sistemi, istenmeyen tüyleri yok ederek ciltte oluşan lekelenme yanma gibi etkileri en aza indirir.

- Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek hırpalanan kıl köklerinin daha sonraki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.

- Vücut bölgeleri için bir buçuk ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.

 Diode Lazer Epilasyon (Ütüleme Sistemi)

- Daha çok derinde kıl bulunan bölgelerde uygulanan diode lazer epilasyonun, her kıl ve cilt yapısına uygun çözümleri mevcuttur.  Zor olduğu düşünülen koyu renkli tenlerde ve ince-açık renkli kıllarda da güzel sonuçlar veren diode, güvenle kullanılabilmektedir.

Lazer epilasyon öncesi:

- Lazer epilasyon uygulamasının en az 15 gün öncesinde uygulanması planlanan bölgelerde cımbız, ağda, epilatör kullanılarak köklerin alınmaması gerekmektedir.

- Bronzlaşma ve solaryum ile ilgili olarak uzmandan bilgi alınmalıdır.

- Son dönemlerdeki tüm cilt tedavileri ve kullanılan ilaçlar uzmana aktarılmalıdır.

- Kliniğimizde lazer epilasyon öncesinde doldurulması gereken form dikkatli ve özenli bir şekilde doldurulmalıdır.

- Lazer epilasyona başlamadan önce tüylenmenin nedeni de araştırılmalıdır.

- Hormonal nedenlerle gerçekleşen tüylenmelerde öncelikle bu sorunun tedavisi gerekir.

Lazer epilasyon sonrası: 

- İşlem sonrasında rahatlatıcı ve onarıcı etkisi olan kremler size tavsiye edilecektir.

- 24 saat sıcak su temasından kaçınılmalıdır.

- İşlem tamamlandıktan sonraki 15-20 gün bronzlaşma ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

- Lazer epilasyon uygulamasından sonraki bir hafta boyunca cildi tahriş edici uygulamalar yapılmamalıdır.

- Her lazer epilasyon seanslarında tüy oranınız %15- %20 arası azalır. Lazer epilasyon seanslarına sürekli devam ettiğinizde istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşırsınız. İyi sonuç alabilmeniz için seans zamanlarını geçirmemeniz gerekir.