TR / EN      
Mezoterapi

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Mezoterapi

Mezoterapi

Mezolifting - Yüz Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır? 



Cildin ihtiyacı olan antiging vitaminlerin, cilde mikroiğnelerle uygulanması işlemidir. Bu vitaminler; A, D, Egibi antioksidanlar, selenyum, ginko biluba, hyaluronic asit ve bir takım hücre yenileyicilerdir. Yüz Mezoterapisinin Etkileri Nelerdir?

Yüz mezoterapisi; zamanla citte eksilen vitaminlerin yerine konulmasına bağlı, ciltte yenilenme, cildin nem ve elastikiyetinde artma sağlar.

Cildin kollajen ve elastin sentezi aktive olur, cilt gerilir ve toparlanır.Uygulanan bu ilaçlar sayesinde kısa vadede parlaklık ve canlılık, orta ve uzun vadede ise cilt yapısının elastikiyeti ve dolgunlaşması sağlanır.

Ciltteki matlık kozmetikler cilt bariyerini geçerek derin tabakalara nüfuz edemez, tam tersine mezoterapi yönteminde ise ve ton farklılıkları zamanla azalır. Cilt üstüne sürülen ilaçlar istenilen hedef dokuya ulaşır.

Mezoterapi Sonrası Hemen İş ve Sosyal Yaşantıma Dönebilir miyim?



Uygulama sonraı minik şişlikler olur, 2-3 saat içinde geçer, bazı hastalarımızda aşırı cilt kuruluğuna bağlı bu minik şişlikler ertesi gününe kadar kalabilir. Çoğu zaman en geç 12 saat içinde geçer, morluk oluşmaz. Ertesi günü makyaj, kapatıcı kullanabilirsiniz.