Botoks

Botoks

BOTOKS

Botoks Nedir?

Botoks tıbbi bir proteindir ve ‘Clostridiumbotulinum’ adı verilen bakteriden üretilen bir nörotoksindir. Uzun yıllar nöroloji ve göz alanında kullanılan botoks, ülkemizde son 10 yılda medikal estetik alanında sıkça tercih edilen bir kozmetik haline gelmiştir. Botoks, orta ve derin çizgilerin cerrahi bir müdahale olmadan giderilmesine ve hafifletilmesine yardımcı olur.

Zamana karşı koyamayan ve yüzümüzde oluşan çizgilerin pek çok oluşum sebebi vardır; stres, güneş etkileri, yaşlanma, hava kirliliği, sigara, menopoz… Botoks uygulaması ile bu etkilerin görünümünün giderilmesi veya hafifletilmesi amaçlanır.Botoks uygulaması ile sadece kırışıklıkların giderilmesi değil aynı zamanda koltukaltı terlemeleri de engellenebilir.

Günlük yaşantımızda yüz kaslarımız,mimik hareketlerimiz ile sık sık kasılır ve zaman içerisinde cilt, kollajen ve elastikiyet kaybı yaşar ve bunun sonucunda yüzümüzde kırışıklıklar meydana gelir.Botoks uygulaması ile uygulanan bölgedeki kaslar gevşer ve bu kasların geçici olarak kasılması durdurulur. Bu sayede yüzümüzün daha gergin ve pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olunur.

BotoxNasıl Uygulanır ?

Botoks uygulaması, mimik kaslarına mikro enjeksiyonlar ile uygulanır. Uygulama esnasında oluşabilecek ağrıların minimize edilmesi amacı ile uygulanacak bölgeye lokal anestetik kremler sürülür. Uygulama süresi yaklaşık 15 dakika kadardır.

Botoks, alındaki yatay çizgilere, göz, ağız ve iki kaş arasında oluşan çizgilere, boyun ve koltukaltı bölgesine uygulanabilmektedir.

Uygulamanın başarılı olması ve istenmeyen yan etkilerin oluşmaması adına botoks uygulamasının uzman doktorlar tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir. Hamile ve çocuk emziren kadınların bu uygulamayı yaptırmasının uygun olmadığını belirtmek gerekir.

 Uygulamanın etkisi ve kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, ilk etkileri 3-10 gün içerisinde görülür, en yüksek etkileri ise uygulama yapıldıktan sonra yaklaşık 1 aylık süre sonunda görülerek kalıcılığı 4 ay ve üzerinde bir süre devam eder. Gerektiğinde tekrar uygulama yapılması kalıcılığın süresini artırmaktadır.

İstanbul BotoksBotox, Anadolu Yakası Botox, Üsküdar Botox, Kadıköy Botox, Beşiktaş Botox

 

 Poliklinik Adresi: Anadolu Yakası Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Üsküdar Halk Caddesi No:16/2 Üsküdar-İstanbul

 

Paylaş:
Botoks için Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.