TR / EN      
Yağ Enjeksiyonu

HİZMETLERİMİZ

ANASAYFA / HİZMETLERİMİZ / Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Otolog Yağ Transferi

Yüzdeki yaşlanma özellikle yüzün orta bölümünde dolgunluğu sağlayan yağ yastıkcıklarının erimeye başlamasıyla ortaya çıkar.

Yüzün orta kısmı daha iskeletsi bir görünüm alır ve yüzdeki çizgiler derinleşir.Bu problemleri gidermek icin, yine yüzün orta kısmına boşalan hacmi yerine koymak gerekir.

Yağ enjeksiyonu doku hacmi azalmış alanlara uygulandığında, güvenli, uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar verir. Enjekte edilecek yağ genellikle vücudun bir kısmından alınarak, özel bir işlemden geçtirildikten sonra yağ kanülleri ile düzeltme yapılacak alanlara enjeksiyonu içerir.Yag hucrelerinin ozel islemden gecirilip enjekte edilmesi erime oranini azaltir.Bu sekilde yag hucrelerinin erime orani eski konvansiyel metodla %80 iken bu metodla %30-40’lara indirilmistir. 
 

Uygulanan Bölgeler

Yüzde en sık ,malar bolge(elmacik kemigi), nasolabial bölge (burundan agiz kenarina inen cizgi),alt çeneyi büyütmek için ve dudak uygulama bölgeleridir.

Ayrıca eller ve liposuction sonrası vücutta cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için uygulanir.
 

Operasyon Öncesi Hazırlık

Aspirin ve türevi ilaclar operasyondan bir hafta önce kesilir(surekli kullandiginiz ilaci doktorunuza danismadan kesmeyin)

Operasyon Tekniği

Enjekte edilecek yağ genellikle karın, bel veya uygun olan herhangir bir vücut bölgesinden özel vakumlu kanüllerle alınır. Alınan yağ dokusu özel bir işlemden geçtikten sonra yüzde dudaklara, burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrıma, alt göz oluğuna, elmacık kemik bölgesine veya alın çizgisi bölgesine özel uçlarla enjekte edilir.
 

Operasyon Sonrası

Hastanede kalmaya gerek yok, aynı gün eve gidebilir. Sosyal yaşamına yapılacak işleme bağlı genelde 1 gün sonra dönersiniz. Operasyondan sonra 4-7 gun suren morluk ve ödem olması doğaldır.

Özellikle dudaklarda daha belirgindir. Kendiniz çok yormayacak spora bir hafta sonra başlayabilirsiniz. Pansuman yapılmasına ve dikiş alınmasına gerek yoktur. Genellikle ikinci haftadan sonra operasyonun vücudunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varırsınız.

Tecrubeli ve uzman ekip tarafindan uygulandiginda son derece guvenilir ve basarili yuz genclestirme tekniklerinden biridir.