TR / EN      
Üsküdar Lazer Epilasyon Merkezi

HABELERİMİZ

ANASAYFA / HABELERİMİZ / Üsküdar Lazer Epilasyon Merkezi

Üsküdar Lazer Epilasyon Merkezi

LAZER EPILASYON

- İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Kadın ve erkekler tarafından tercih edilen kalıcı bir yöntemdir.  Traş, cımbız, ağda ve epilatörler kalıcı çözüm sağlayamaz.

- Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür böylece uygulanan bölgedeki kılın tekrar oluşumu engellenir.


Kliniğimizde kullanılan lazer epilasyon cihazları:

- Kliniğimizde FDA Onaylı, En İyi Lazer Epilasyon Ödülü Almış ALEXANDRITE CYNOSURE Apogee 5500, FDA onaylı EPICARE LPX ALEXANDRITE ve DIODE sistemleri birbirini tamamlayıcı olarak kullanılarak maximum etki hedeflenir. Her cilt ve kıl yapısına uygun farklı lazer sistemleri uygulanmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

- Alexandrite Lazer Epilasyon sisteminin insan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sistemi olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir.

- Alexandrite  Lazer Epilasyon Sisteminin gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile hızlı ve konforlu lazer epilasyon sağlanır.

- Genelde açık renkli tenlerde ve koyu renkli tüylerde tercih edilen bu yöntem yaygın kullanım alanına sahiptir. Alexandrite lazer sistemi, istenmeyen tüyleri yok ederek ciltte oluşan lekelenme yanma gibi etkileri en aza indirir.

- Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenerek hırpalanan kıl köklerinin daha sonraki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.

- Vücut bölgeleri için bir buçuk ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.