TR / EN      
Göbek Kırışıklıklarından Kurtulma

HABELERİMİZ

ANASAYFA / HABELERİMİZ / Göbek Kırışıklıklarından Kurtulma

Göbek Kırışıklıklarından Kurtulma

Doğumlar ve sık kilo alıp vermeye bağlı gelişen karın çatlakları pek çok insanın estetik kaygı yaşamasına sebep oluyor. Karın çatlakları için tek çarenin karın germe ameliyatı olduğunu vurgulayan Bbm Estetik Op.Dr.Aslı BERKER, “Cilt elastik yapıya sahip bir organ olsa da, bir noktada mukavemetini kaybeder, kolajen yapısında kırılmalar oluşur.

Bu tabloyu sıklıkla kilo alıp verme sırasında ve doğum sonrasında gözlemleriz. Cildi sürekli nemli tutmak ve beslenmeye dikkat etmek, çatlak oluşumunu bir yere kadar durdurabilir ama oluşmuş çatlakları gidermek mümkün değildir” diye konuştu.

ÇATLAK DERİNİN UZAKLAŞTIRILMASI GEREKİR

Karın germe estetiği hakkında bilgiler veren Op.Dr.Aslı BERKER, “Karın bölgesinde çatlakları olan herkes, özellikle bikini giymekten çekinirler. Bu derece bir çatlak oluşumu, aynı zamanda iç karın kaslarının da zedelendiğinin habercisidir. Bu bölgedeki deri, artık sarkmış, sönmüş bir balon gibi, estetik dışı bir görüntü sağlar. Kullanılacak, herhangi bir cilt bakım kremi maalesef sorunu çözümleyemez.

Karın germe estetiğinde, bu çatlak deriyi uzaklaştırıyor, gevşeyen iç karın kaslarını forma sokuyoruz. Bu sayede, gergin, bombesiz ve çatlağı olmayan bir karın yapısına kavuşmak mümkün oluyor” dedi.

YENİ GÖBEK DELİĞİ VE BEL OYUNTUSU

Karın germe ameliyatlarının başarılı olması için başka konulara da dikkat edilmesi gerektiğini belirten Op.Dr.Aslı BERKER, “Sarkan ve çatlak deri uzaklaştırıldığında yeni bir göbek deliğinin oluşturulması lazımdır ve işte yeni göbek deliğinin konumu önem arz eder.

Vücut proporsiyonu göz önüne alınarak, iki leğen kemiği ile orantılı yeni bir yapının oluşturulması gerekir. Aynı zamanda bel kıvrımının da bu yeni görüntüye eşlik etmesi ve uyumlu olması sağlanmalıdır. Mons pubis tümseği, gergin hale getirilen göbeğin altında çıkıntı yapmaması için, bu alana da müdahale edilmelidir” dedi.

Karın germe estetiği için yapılan kesinin sezaryen dikişinin hizasında olduğunun da altını çizen Op.Dr.Aslı BERKER, “Kesi izi sezaryen dikişinin hizasında yani kamufle edilebilecek bir alana yapılır. Hastalarımız son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşayarak, yeni, pürüzsüz, çatlaksız ve gergin bir karınla hayatlarına devam ederler” şeklinde konuştu.