Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer kelimesi İngilizce “laser” kelimesinden dilimize geçen ve “Uyarılmış yayılım ile güçlendirilmiş ışık” anlamına gelen fizik bilim dalına ait bir kelimedir. Farklı dalga boylarındaki ışığın bir demet haline getirilmesi ve farklı amaçlarla kullanılmasını sağlayan bir teknolojiyi içerir. 

Epilasyon kelimesi fransızca “épilation” kelimesinden dilimize geçen ve vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlamaya çalışan uygulamalar bütünü olarak tanımlanabilen bir kelimedir. Farklı teknikler ve teknolojiler aracılığı ile gerçekleştirilebileceği gibi farklı araç ve malzemelerle de yapılabilir.

Lazer epilasyon,ışın dalgaları sayesinde üretilen enerjinin kıl kökleri hedeflenerek deri altına gönderilmesi ve uygulama yapılan bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir. Bu işlem SelektifFototermoliz olarak da adlandırılır.

İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon uygulamaları farklı dalga boylarına sahip lazer sistemleri tarafından gerçekleştirilebilir. Dalga boyları nanometre (kısaltması nm) cinsinden ifade edilir ve lazer uygulandığında cildin ne kadar alt tabakalarına ulaşabileceğini gösterir. 1 nanometre 1 milimetrenin milyonda biridir (1mm= 1.000.000 nm).

Lazer epilasyon uygulanmadan önce kişinin cilt rengi, kıl rengi belirlenmeli ve ona göre lazer ayarı yapılmalıdır. Lazer ayarı yapıldıktan sonra ise kıllar traş makinesi ile kısaltılır. Lazer ışınından korunmak için koruyucu gözlükler takılır. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölge taranır ve sonrasında lazer cihazıyla kıl köklerine lazer atımları yapılır. Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak kıl kökünü tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olur.

 Lazer epilasyon öncesi, uygulama yapılacak kişinin ten rengi, kıl yapısı ve cilt tipi analiz edilir; tüm bunlara uygun olan cihaz seçilir, seans sayısı ve hangi sıklıkla yapılması gerektiği uzman kişiler tarafından belirlenir.

İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 

Lazer epilasyonun etkisi,

Uygulama yapılan kişinin;

  • Ten rengi ve cilt tipine,
  • Kıl yapısına,
  • Hormonal durumuna,
  •  Yaşına,
  • Uygulama öncesi ve uygulama süresince kullandığı ve kullanacağı ilaçlara,
  • Geçirdiği veya devam eden sağlık sorunlarına, Kullanılmakta olan protezlere,

Uygulama yapan kişinin uzmanlığına,

Uygulama yapılan cihazın kişiye uygun olup olmamasına,

Seans sayısına ve düzenli olarak yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, cildinde herhangi bir krem veya kozmetik ürün bulunmaması gerekmektedir. Özellikle, cilde uygulanan kimyasal peeling gibi ürünler lazer epilasyon öncesi cilde zarar vermektedir.

 Lazer epilasyon yaptırmadan önce bir uzmanla görüşerek, epilasyona hazırlık işlemleri yapılmalıdır. Bir ay öncesinden bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir.  Lazer epilasyon öncesi ve uygulama süresince ağda önerilmemektedir.

 Lazer epilasyonda hassas cilde sahip ve ciltte rahatsızlığı olan kişiler, epilasyon uzmanına bu bilgiyi vermelidirler. İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 

 

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Lazer epilasyon sonrası, uygulanan bölgede hassasiyet ve tahriş oluşabilmektedir. Bu nedenle cilt, işlem sonrası nemlendirilmelidir.

Lazer uygulanan bölgelere belirli bir süre;

  • Kese ve peeling yapılmamalıdır,
  • Duş alınacak suyun sıcak olmamasına dikkat edilmelidir,
  • Solaryuma girilmemelidir ve güneşlenilmemelidir.

Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Hormonlarımız, vücudumuzda bulunan tüylerin gelişiminde önemli bir etkendir. Hormonlarımızın düzensiz olması, vücudumuzda tüylenmeye yol açabileceği gibi lazer epilasyon uygulamalarının etkinliğinin düşmesine de neden olabilir.

Gelişimini tamamlamamış, ergenlik çağında bulunan kişilerin ve hamilelik sürecinde olan kişilerin hormonlarının düzensiz olarak çalıştığını söylemek mümkündür.

Epilasyon yaptırmak için bulunduğunuz yaşın öneminin, hormonal durumunuzla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, sonuç etkinliğinizin düşük olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 

 

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

 Lazer epilasyon kişinin kıl yapısına, ten rengine, uygulama yapan kişinin uzmanlığına, uygulama yapılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta işlem tamamlanmaktadır.

 İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler:

Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde yüz ve tüm vücuda uygulanabilir.

İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

 

 

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

 

Güçlendirilen ışık demetinin Alexandrite (Aleksandrayt olarak okunur) adı verilen bir kristalden geçmesi sağlanarak oluşturulması nedeni ile adını alan bu lazerler, lazer epilasyon cihazlarında 755 nanometre dalga boyuna sahiptirler. Uygulama gücü, uygulama hızı, uygulama yapılan alanın büyüklüğü, uygulamadan alınan sonuç, uygulamanın kolaylığı ve ağrı oranının az olması Alexandrite lazer epilasyonunun tercih edilmesinde etkilidir.Alexandrite lazer epilasyon, yüz ve tüm vücut için uygulanabilir.Ortalama 6-8 seans arasında işlem tamamlanmaktadır.

 

DİODE LAZER EPİLASYON

Diode (Diyot olarak okunur) adı verilen elektronik devre elemanının lazer teknolojisinde kullanılması ile ortaya çıkan diode lazerler, lazer epilasyon cihazlarında 810 nanometre dalga boyuna sahiptirler. Diodelazer, ütüleme teknolojisi sayesinde uygulanan bir işlemdir.

Diode lazer epilasyon, yüz ve tüm vücut için uygulanabilir.Ortalama 6-8 seans arasında işlem tamamlanmaktadır.

Kadıköy Lazer epilasyon, İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon,

Poliklinik Adresi: Anadolu Yakası Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Üsküdar Halk Caddesi No:16/2 Üsküdar-İstanbul

 

 

Paylaş:
Lazer Epilasyon için Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.